PocketBook 626(2) Touch Lux 3 ČERVENÁ + OCHRANNÁ FÓLIA + 7500 E-KNÍH NA DVD Zväčšiť

PocketBook 626(2) Touch Lux 3 ČERVENÁ + OCHRANNÁ FÓLIA + 7500 E-KNÍH NA DVD

1115

nové

6" E-Ink Carta 1024x758 s nasvietením
4GB; WiFi; Dropbox
16 formátov, ePub, PDF, DOC(X)
SK menu, 208g

Viac detailov

1 skladom

skladom

Pozor: skladom posledné kusy

121,99 €

Vlastnosti

Uhlopriečka displeja6" (15,24 cm)
Typ displejaE-Ink Carta
OvládanieDotykový displej + pomocné tlačidlá
Nasvietenie displejaPasívne, s integrovaným nasvietením
Jazyk menuSlovenčina
Rozlíšenie displeja1024x758
Podpora pamäťových karietmicroSDHC (do 32 GB vrátane)
Wi-FiÁno
Operačný systémUzavretý
Zvukový výstupNie
VodotesnáNie

Detaily

Bonusy k nákupu tejto čítačky

K nákupu tejto čítačky elektronických kníh získate len na ebookcitacky.sk všetky nasledujúce bonusy:

 • Ochranná fólia na displej v hodnote 3,29 EUR
 • Bonusové DVD so 7500 e-knihami (CZ+ANJ)  a so slovníkmi
 • Záruka dva roky, slovenské menu, slovenský manuál v el. podobe
 • Možnosť vrátenia do 14 dní v prípade nespokojnosti s čítačkou
 • Podpora odborného predajcu, telefonická podpora od výrobcu
 • Nákup u dlhodobo prevereného a odborného predajcu
 • ...nákup tu sa jednoducho oplatí, tak neváhaj a objednaj si svoju novú ebook čítačku!Celý nasledujúci popis pre vás vytvoril prevádzkovateľ e-shopu ebookcitacky.sk (a aXOs.cz) na základe svojich dlhoročných skúseností s ebook čítačkami a osobných skúseností s touto čítačkou elektronických kníh.

PocketBook Touch Lux 3 čiže Touch Lux 626 (2) je skvelá čítačka kníh, ktorá je najvhodnejšia pre tých, ktorí:

 • chcú ebook čítačku s kontrastným a perfektne nasvieteným displejom
 • uprednostní bohatú podporu ebook formátov
 • vyžadujú vysoké rozlíšenie a teda detailné podanie písma
 • požadujú čítačku so slovenským ovládacím prostredím
 • uprednostní jednoduchú obsluhu cez dotykový displej, ale chcú tlačidlá pre stránkovanie
 • chcú kvalitnú čítačku s veľmi dobrou podporou od výrobcu
 • chcú mať možnosť si čítačku prispôsobiť k obrazu svojmu, rovnako ako práve čítanú knihu
 • hľadajú rodinnú čítačku, ktorú využije niekoľko ľudí (užívateľské profily)
 • dávajú prednosť čítačke bez reklám a bez registrácie čítačky

Displej

Čítačka elektronických kníh PocketBook Touch Lux 3 používa E-Ink displej, ktorý je na báze elektronického atramentu. Na tomto type displeja vyzerá zobrazený text ako vytlačený na papieri. V čítačke je najnovší typ E-Ink Carta, ktorý ponúka znateľne vylepšený kontrast a zvýšenie rýchlosti otáčania stránok oproti predchodcovi (E-Ink Pearl). Displej samotný nevyžaruje svetlo, je pasívny, čo je ideálne pre čítanie - nenamáha oči a netrpia odlesky od svetelných zdrojov (svetlo v miestnosti, slnko vonku).

PocketBook Touch Lux 3 má navyše ako model vyššej kategórie integrované nasvietenie displeja, možno tak komfortne čítať za akýchkoľvek svetelných podmienok - vo dne, v šere aj v úplnej tme. Táto funkcia niekedy nesprávne uvádzaná ako podsvietenie displeja je obrovskou výhodou oproti lacnejším čítačkám, ktoré integrované podsvietenie nemajú. Oproti lampičkám a iným externým zdrojom svetla sa vám nemôže stať, že by vám došli baterky alebo ste si zabudli lampičku pribaliť. Displej je navyše rovnomerne osvetlený, výkon integrovaných LED diód zabudovaných v čítačke možno jednoducho kedykoľvek plynule regulovať alebo nasvietenie úplne vypnúť. S týmto druhom nasvietenie je čítanie v noci pohodlnejšie oproti tabletu alebo LCD monitora, pretože podsvietenie mieria opačným smerom (do čítačky) a je oveľa príjemnejšie pre oči. Aj okolie nie je toľko osvetlené.

E-Ink Carta je veľmi kontrastný displej, cez neho je tenká dotyková vrstva Film Touch, ktorá má zvýšenú citlivosť. Na dennom svetle bez zapnutého podsvietenia je obraz kontrastnejší oproti predošlému modelu (Touch Lux 2 626) a tiež v tme pri zapnutom integrovanom podsvietenie je text zobrazený kontrastněji.

Displej má HD rozlíšenie, ktoré vo sfére ebook čítačiek znamená 1024 x 758 bodov, čo pri 6 "uhlopriečke vytvára jemnosť displeja veľmi detailných 212 dpi. Písmo je krásne vykreslené, nie kostrbaté ako u čítačiek s nižším rozlíšením, kde je možné vidieť jednotlivé kapsule ( "pixely"). Tu je text knihy detailné a jemný.

Rozmery, konštrukcia, ovládacie prvky

Spracovanie čítačky je na dobrej úrovni. PocketBook je necháva vyrábať v rovnakých továrňach ako napr. Apple svoje iPhony. Vonkajšia časť čítačky je z plastu, vo vnútri je čítačka vystužená kovovou kostrou.

Rozmery sú tak akurát vzhľadom k 6 "displeju. Konkrétne 174,4 х 114,6 х 8,3 mm pri hmotnosti 208 gramov. To sú štandardné hodnoty, ktoré rozhodne neurazí. Čítačka Lux 3 sa dobre drží, používa a bez problémov si ju vezmete kamkoľvek so sebou.

Ovládanie je cez dotykový displej. Navyše možno využiť aj hardvérové ​​klávesy. Tie sa nachádzajú pod displejom, okrem vyvolanie menu a návrate do hlavnej obrazovky sú tu tiež tlačidlá pre otáčanie stránok. Všetky tlačidlá na čítačke možno navyše preprogramovať na inú funkciu. Aj napriek tomu, že čítačka ponúka naozaj veľa možností konfigurácie a nastavenia, je ovládanie jednoduché a intuitívne.

Menu čítačky je v slovenčine a češtine. Vďaka tomu a jednoduchému ovládaniu cez dotykovú vrstvu na displeji, je ovládanie hračkou pre každého, či už ide o odborníka cez techniku ​​alebo technického analfabeta, o adolescenta alebo staršiu osobu.

Čítanie a podpora formátov

Čítačka PocketBook Touch Lux 3 doslova vyniká v podpore e-book formátov, teda zobrazovanie e-kníh. Bohaté sú tiež možnosti prispôsobenia čítané knihy, sofistikovanosť práca s uloženými e-knihami (tzv. Knižnica), apod.

Lux 3 natívne podporuje najrozšírenejší formát ePub (aj verzia s ochranou DRM) a okrem toho priehrštie ďalších formátov - PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC , TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM. Neoficiálne sa o podpore PDB nehovorí, ale mám vyskúšané, že čítačka tento formát tiež zvláda. Všetky uvedené formáty čítačka PocketBook Touch Lux 3 zvládne bez nutnosti konverzie na počítači.

Podpora PDF je priamo skvelá, najlepšie medzi 6" čítačkami na slovenskom trhu. Pre PDF s textovou sadzbou aj pre naskenované PDF má táto čítačka pripravené šikovné režimy pre spríjemnenie prehliadanie (stĺpce, orezanie, ...). Hlavným plusom je podpora PDF reflow - po aktivovaní tohto režimu môžete v PDFku meniť veľkosť písma, bez riadok "utiekol" mimo displej. Nastavíte si zväčšenia (veľkosť písma), ktoré vám vyhovuje a čítate ako v bežnej e-knihe - iba otáčate stránky. Displej s uhlopriečkou 6" nie je vhodný pre technickú literatúru s rozsiahlymi vzorčeky alebo tabuľkami, tam siahnite po vyššom 8" modelu PocketBook inkpad.

Otáčanie stránok je rýchle. Použitý je rýchly procesor a aj samotný displej je optimalizovaný pre rýchlejší listovanie.
Čítačka umožňuje mať otvorených niekoľko aplikácií a dokonca kníh naraz. Užívateľovi potom len stačí prepínať spustené aplikácie alebo otvorené knihy cez správcu.

Pri čítaní knihy v klasických textových formátoch (napr. ePub, Mobi) možno meniť nielen veľkosť písma, ale tiež vybrať druh písma (font) a všelijako inak ovplyvňovať zobrazenú knihu. Fontov je nahrané okolo dvadsiatky, ďalšie si môžete jednoducho dohrať, využiť môžete napr. Fonty z Windows alebo tie voľne dostupné na internete.

Ďalšia výbava a funkcie

Čítačka PocketBook Touch Lux 3 626-2 je aktuálne druhý najvyšší model výrobcu, aj preto obsahuje funkcie, ktoré u lacnejších čítačiek nenájdete.

Od výroby je v čítačke nahraný anglicko-slovenský slovník od ABBYY Lingvo. Okrem toho aj iné prekladové slovníky a anglický výkladový slovník, ďalšie slovníky možno dohľadať zadarmo na internete. Slovník môžete vyvolať priamo z knihy označením slová prstom a následne vyvolanie slovníka z ponuky. Zobrazí sa okno so slovníkom, kde sa ukáže anglický výklad slova a za ním slovenský preklad. Okno môžete potom nechať otvorené a označovať ďalšie slová na stránke či ho zavrieť a opäť vyvolať v prípade potreby. Toto je veľmi užitočná funkcia, ak sa chcete zdokonaľovať v učení, napr. angličtiny, čítaním cizojazičných kníh.

V textových formátoch je možné vytvárať poznámky (cez klávesnicu na displeji, ktorá podporuje slovenské znaky) či rovno do stránky kresliť prstom. Poznámky čítačka automaticky exportuje do formátu HTML, takže poznámky možno ďalej využívať a upravovať v počítači.

Medzi ďalšie funkcie patrí aplikácia (webový prehliadač, prehliadač obrázkov, RSS čítačka, sociálna knižné služba ReadRate, prepojenie s cloudovým úložiskom Dropbox) a hry v čítačke. Čas si môžete ukrátit hraním Sudoku, kartové hry Klondike alebo šach.
Čítačka má vďaka pomoci služby Send-to-Pocketbook veľké možnosti nahrávania e-kníh, periodík a dokumentov bezdrôtovo - tj. cez wi-fi.

Alternatívy k čítačke kníh PocketBook Touch Lux 3 626 (2)

 • Amazon Kindle Paperwhite 3 - Aj napriek podobne výkonný hardvér je čítačka Kindle Paperwhite 3 rýchlejší, knihy otvára rýchlejšie, aj stránkovanie prebieha svižnejšie. Má však podporu v podstate jediného formáte - Mobi. Na PDF to nie je použiteľná čítačka. PocketBook Touch Lux 3 má oveľa väčšiu podporu formátov, slovenské menu, podporu microSD kariet, slovensko-anglický slovník od výroby, lepšie možnosti prispôsobenia a oveľa lepšie možnosti pre zobrazovanie PDF. Patrí sa povedať, že Paperwhite má o niečo lepšie spracovanie a tiež lepšie rozlíšenie displeja.
 • inkBOOK Onyx - Všestranná e-book čítačka, ktorú si navyše môžete vylepšiť doinštalovaním Android aplikácií. Môžete tak použiť svoj obľúbený čítací program alebo aplikáciu na distribúciu e-kníh. Má taktiež E-Ink Carta displej a skvelé nasvietenie, prevedenie je na mierne lepšej úrovni. Má tiež slovenské menu, inštalovaný anglicko-český slovník, má dvojnásobnú internú pamäť. Otáčanie stránok je rýchlejšie, snímanie dotykov nepatrne pomalšie a výdrž vzhľadom k OS Android menšie. Vynikajúca voľba pre tých, ktorí chcú mať všetko pod kontrolou a chcú si čítačku maximálne prispôsobiť svojim preferenciám a potrebám.

Obsah balenia čítačky PocketBook Touch Lux 3 626-2

 • čítačka elektronických kníh
 • USB kábel
 • rýchly návod

 Odporúčam prikúpiť

Technická špecifikacia ebook čítačky PocketBook Touch Lux 3

Displej: 6 palců E-Ink® Carta HD 1024 x 758 pixelů, 212 dpi, integrované nasvícení, 16 odstínů šedi
Dotykový displej: Kapacitní multidotykové ovládání
Podsvícení: Ano, plynule regulovatelné z menu
Procesor: 1 GHz
Operační paměť: 256MB
Vnitřní kapacita: 4GB (velikost dostupné interní paměti se může lišit v závislosti na softwarové konfiguraci zařízení)
Baterie: Li-Ion, 3.7 v, 1500 mAh umožňuje až 8000 otočení strany bez použití nasvícení a WiFi
Bezdrátové spojení: Wi-Fi (802.11 b/g/n)
Připojení k počítači a nabíječce: Micro USB
Paměťové karty: Micro SD až 32 GB
Formáty knih: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM
Formáty obrázků: JPEG, BMP, PNG, TIFF
Doplňkové funkce: ReadRate, DropBox, Send-to-PocketBook, BookStore, webový prohlížeč, RSS čtečka, kalkulačka, kalendář,hry (šachy, pasiáns,sudoku, věže, Scribble), slovník
Materiál těla: Plast, povrch Soft Touch
Barva: Bílá, tmavě šedá
Rozměry: 174,4 х 114,6 х 8,3 mm
Hmotnost: 208 g

Príslušenstvo