PocketBook 626(2) Touch Lux 3 biela + OCHRANNÁ FÓLIA + 7500 E-KNÍH NA DVD

0613

nové

6" E-Ink Carta 1024x758 s nasvietením
4GB; WiFi; Dropbox
16 formátov, ePub, PDF, DOC(X)
SK menu, 208g

Viac detailov

3 položiek skladom

skladom

121,99 €

Vlastnosti

Uhlopriečka displeja6" (15,24 cm)
Typ displejaE-Ink Carta
OvládanieDotykový displej + pomocné tlačidlá
Nasvietenie displejaPasívne, s integrovaným nasvietením
Jazyk menuSlovenčina
Rozlíšenie displeja1024x758
Podpora pamäťových karietmicroSDHC (do 32 GB vrátane)
Wi-FiÁno
Operačný systémUzavretý
Zvukový výstupNie
VodotesnáNie

Detaily

Bonusy k nákupu tejto čítačky

K nákupu tejto čítačky elektronických kníh získate len na ebookcitacky.sk všetky nasledujúce bonusy:

 • Ochranná fólia na displej v hodnote 3,29 EUR
 • Bonusové DVD so 7500 e-knihami (CZ+ANJ) a so slovníkmi
 • Záruka dva roky, slovenské menu, slovenský manuál v el. podobe
 • Možnosť vrátenia do 14 dní v prípade nespokojnosti s čítačkou
 • Podpora odborného predajcu, telefonická podpora od výrobcu
 • Nákup u dlhodobo prevereného a odborného predajcu
 • ...nákup tu sa jednoducho oplatí, tak neváhaj a objednaj si svoju novú ebook čítačku!

Celý nasledujúci popis pre vás vytvoril prevádzkovateľ e-shopu ebookcitacky.sk (a aXOs.cz) na základe svojich dlhoročných skúseností s ebook čítačkami a osobných skúseností s touto čítačkou elektronických kníh.

PocketBook Touch Lux 3 čiže Touch Lux 626 (2) je skvelá čítačka kníh, ktorá je najvhodnejšia pre tých, ktorí:

 • chcú čítačku s perfektne nasvieteným displejom
 • nechcú riešiť konverzie medzi jednotlivými ebook formátmi
 • vyžadujú perfektné displej s vysokým rozlíšením
 • požadujú čítačku so slovenským menu
 • uprednostní jednoduchú obsluhu cez dotykový displej
 • chcú kvalitnú čítačku s veľmi dobrou podporou od výrobcu
 • chcú mať možnosť si čítačku prispôsobiť k obrazu svojmu, rovnako ako práve čítanú knihu
 • hľadajú rodinnú čítačku, ktorú využije niekoľko ľudí (užívateľské profily)
 • dávajú prednosť čítačke bez reklám a bez registrácie čítačky

Displej

Ebook čítačka PocketBook Touch Lux 3 používa displej na báze elektronického atramentu. Jedná sa o najnovší typ E-Ink Carta, ktorý ponúka znateľne vylepšený kontrast a zvýšenie rýchlosti otáčania stránok. Na tomto type displeja vyzerá zobrazený text ako vytlačený na papieri. Displej samotný je pasívny (nevyžaruje svetlo) a je tak pre čítanie za dobrých svetelných podmienok veľmi príjemný a prirodzený. Nenamáha oči a netrpia odlesky od svetelných zdrojov (svetlo v miestnosti, slnko vonku).

PocketBook Touch Lux 3 má navyše integrovaný nasvietenie displeja, na tejto čítačke tak môžete čítať za akýchkoľvek svetelných podmienok - vo dne, v šere aj v úplnej tme. Táto funkcia niekedy nesprávne uvádzaná ako podsvietenie displeja je obrovskou výhodou oproti lacnejším čítačkám, ktoré túto funkciu nemajú. Integrovaná "lampička" je šikovná funkcia, ktorá je neustále po ruke, nech už ste kdekoľvek, nemusíte so sebou ťahať samostatnú lampičku alebo riešiť, či má nabité batérie. Výkon integrovaných LED diód zabudovaných v čítačke možno jednoducho kedykoľvek plynule regulovať. Nasvietenie možno aj úplne vypnúť.

E-Ink Carta je veľmi kontrastný displej, cez neho je dotyková vrstva Film Touch, ktorá má zvýšenú citlivosť a naopak zníženú hrúbku, takže minimálne ovplyvňuje zobrazenie na displeji. Na dennom svetle je tak obraz kontrastnejší oproti predošlému modelu (Touch Lux 2 626) a tiež v tme pri zapnutom integrovanom podsvietenie je text kontrastněji zobrazený.

Rozlíšenie displeja je vysoké, vo sfére ebook čítačiek tzv. HD rozlíšení (1024 x 758 pixelov) a jemnosť displeja taktiež (212 dpi). Písmo je krásne vykreslené, nie kostrbaté ako u čítačiek s nižším rozlíšením, kde je možné vidieť jednotlivé kapsule ("pixely"). Tu je text knihy detailné a jemný.

Rozmery, konštrukcia, ovládacie prvky

Spracovanie čítačky je na dobrej úrovni. Svoje čítačky PocketBook nechá vyrábať v rovnakých továrňach ako napr. Apple svoje iPhony. Vonkajšia časť je z plastu, vnútro má kovovú kostru.

Rozmery sú tak akurát vzhľadom k 6 "displeju. Konkrétne 174,4 х 114,6 х 8,3 mm pri hmotnosti 208 gramov. To sú štandardné hodnoty, ktoré rozhodne neurazí. Čítačka Lux 3 sa dobre drží, používa a bez problémov prenáša.

Displej je dotykový. Pre ovládanie možno využiť aj hardvérové ​​klávesy. Tie sa nachádzajú pod displejom, vrátane tlačidiel pre stránkovanie. Aj napriek tomu, že čítačka ponúka naozaj veľa možností konfigurácie a nastavenia, je ovládanie veľmi intuitívne a jednoduché.

Menu čítačky je v slovenčine a češtine. Vďaka ovládaniu dotykom a tomu, že čítačka komunikuje slovensky, je ovládanie veľmi jednoduché pre každého, či už ide o adolescenta alebo staršiu osobu, odborníka cez techniku ​​alebo technického analfabeta.

Čítanie a podpora formátov

Čítačka PocketBook Touch Lux 3 doslova vyniká v tom najdôležitejšom - čítanie (respektíve zobrazovanie) e-kníh, možnosti prispôsobenia čítané knihy, prácu s knižnicou, apod.

Podporuje najrozšírenejší formát ePub (aj verzia s ochranou DRM) a okrem toho priehrštie ďalších formátov - PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB (DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM. Neoficiálne sa o podpore PDB nehovorí, ale mám vyskúšané, že čítačka tento formát tiež zvláda. Všetky uvedené formáty čítačka PocketBook Touch Lux 3 zvládne natívne, tj. bez nutnosti konverzie na počítači.

Podpora PDF je veľmi dobrá, najlepšie medzi čítačkami na slovenskom trhu. Pre PDF s textovou sadzbou aj pre naskenované PDF má táto čítačka pripravené rôzne režimy pre spríjemnenie prehliadanie tohto formátu (stĺpce, orezanie, ...). Hlavným plusom je podpora PDF reflow - režimu, kedy si čítačka dokument PDF přechroustá podľa seba. V tomto režime môžete zväčšiť písmo bez riadok odskočil mimo displej. Nastavíte si zväčšenia (veľkosť písma), ktoré vám vyhovuje a čítate ako v bežnej e-knihe - iba otáčate stránky (platí len pre režim textových PDF - tj. nie tých naskenovaných). Limitujúca pre niektoré dokumenty je len 6 "uhlopriečka displeja - taký displej nie je vhodný pre technickú literatúru s rozsiahlymi vzorčeky alebo tabuľkami.

Otáčanie stránok je rýchle. Použitý je rýchly procesor a aj samotný displej je optimalizovanější voči predchodcovi a tak je samotné stránkovanie rýchlejší.
Čítačka umožňuje mať otvorených niekoľko aplikácií a dokonca kníh naraz. Užívateľovi potom len stačí prepínať spustené aplikácie alebo otvorené knihy.

Pri čítaní knihy v klasických textových formátoch (napr. ePub, Mobi) ide meniť veľkosť písma, druh písma (font) a všelijako inak ovplyvňovať zobrazenú knihu. Fontov je nahrané okolo dvadsiatky, ďalšie si môžete kedykoľvek jednoducho dohrať, využiť môžete napr. Svoj obľúbený font z Windows alebo tie voľne dostupné na internete.

Ďalšia výbava a funkcie

Čítačka PocketBook Touch Lux 3 626-2 je aktuálne druhý najvyšší model výrobcu, aj preto obsahuje funkcie, ktoré u lacnejších čítačiek nenájdete.

Od výroby je v čítačke nahraný anglicko-slovenský slovník od ABBYY Lingvo. Okrem toho aj iné prekladové slovníky a anglický výkladový slovník. Ak si otvoríte knihu v angličtine, jednoducho označíte prstom slovo a necháte vyjsť okno so slovníkom, kde sa ukáže anglický výklad slova a za ním slovenský preklad. Okno so slovníkom môžete potom nechať otvorené a označovať ďalšie slova alebo ho zavrieť a opäť vyvolať v prípade potreby. Toto je veľmi užitočná funkcia, ak čítate knihy v cudzej reči alebo sa chcete zdokonaľovať v učení, napr. Angličtiny.

V textových formátoch je možné vytvárať poznámky (cez klávesnicu na displeji, ktorá podporuje slovenské znaky) či rovno do stránky kresliť prstom. Poznámky ide exportovať a ďalej využívať v počítači.

Medzi ďalšie funkcie patrí aplikácia (webový prehliadač, prehliadač obrázkov, RSS čítačka, sociálna knižné služba ReadRate, prepojenie s cloudovým úložiskom Dropbox) a hry v čítačke. Čas si môžete ukrátit hraním Sudoku, kartové hry Klondike alebo šach.

Alternatívy k čítačke kníh PocketBook Touch Lux 3 626 (2)

 • Amazon Kindle Paperwhite 3 - Aj napriek podobne výkonný hardvér je čítačka Kindle Paperwhite 3 rýchlejší, knihy otvára rýchlejšie, aj stránkovanie prebieha svižnejšie. Má však podporu v podstate jediného formáte - Mobi. Na PDF to nie je použiteľná čítačka. PocketBook Touch Lux 3 má oveľa väčšiu podporu formátov, slovenské menu, podporu microSD kariet, anglicko-slovenský slovník od výroby, lepšie možnosti prispôsobenia a oveľa lepšie možnosti pre zobrazovanie PDF. Patrí sa povedať, že Paperwhite má o niečo lepšie spracovanie a tiež lepšie rozlíšenie displeja.
 • inkBOOK Onyx - Všestranná e-book čítačka, ktorú si navyše môžete vylepšiť doinštalovaním Android aplikácií. Môžete tak použiť svoj obľúbený čítací program alebo aplikáciu na distribúciu e-kníh. Má taktiež E-Ink Carta displej a skvelé nasvietenie, prevedenie je na mierne lepšej úrovni. Má tiež slovenské menu, inštalovaný anglicko-český slovník, má dvojnásobnú internú pamäť. Otáčanie stránok je rýchlejšie, snímanie dotykov nepatrne pomalšie a výdrž vzhľadom k OS Android menšie. Vynikajúca voľba pre tých, ktorí chcú mať všetko pod kontrolou a chcú si čítačku maximálne prispôsobiť svojim preferenciám a potrebám.

Obsah balenia čítačky PocketBook Touch Lux 3 626-2

 •    čítačka elektronických kníh
 •    USB kábel
 •    rýchly návod

Odporúčam prikúpiť

Technická špecifikacia ebook čítačky PocketBook Touch Lux 3

Displej: 6 palců E-Ink® Carta HD 1024 x 758 pixelů, 212 dpi, integrované nasvícení, 16 odstínů šedi
Dotykový displej: Kapacitní multidotykové ovládání
Podsvícení: Ano, plynule regulovatelné z menu
Procesor: 1 GHz
Operační paměť: 256MB
Vnitřní kapacita: 4GB (velikost dostupné interní paměti se může lišit v závislosti na softwarové konfiguraci zařízení)
Baterie: Li-Ion, 3.7 v, 1500 mAh umožňuje až 8000 otočení strany bez použití nasvícení a WiFi
Bezdrátové spojení: Wi-Fi (802.11 b/g/n)
Připojení k počítači a nabíječce: Micro USB
Paměťové karty: Micro SD až 32 GB
Formáty knih: PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML, MOBI, ACSM
Formáty obrázků: JPEG, BMP, PNG, TIFF
Doplňkové funkce: ReadRate, DropBox, Send-to-PocketBook, BookStore, webový prohlížeč, RSS čtečka, kalkulačka, kalendář,hry (šachy, pasiáns,sudoku, věže, Scribble), slovník
Materiál těla: Plast, povrch Soft Touch
Barva: Bílá, tmavě šedá
Rozměry: 174,4 х 114,6 х 8,3 mm
Hmotnost: 208 g

Príslušenstvo