Amazon Kindle Paperwhite 3 2015 sponzorovaná + OCHRANNÁ FÓLIA + 7500 E-KNÍH NA DVD

0615

nové

6" E-Ink Carta 1440x1050 s nasvietením
4GB; WiFi; sponzorovaná verzia
4 formáty, Mobi, PDF
ANJ menu; 205g

Viac detailov

1 skladom

skladom

151,99 €

Vlastnosti

Uhlopriečka displeja6" (15,24 cm)
Typ displejaE-Ink Carta
OvládanieLen dotykový displej
Nasvietenie displejaPasívne, s integrovaným nasvietením
Jazyk menuAngličtina
Rozlíšenie displeja1440x1050
Podpora pamäťových karietNie
Wi-FiÁno
Operačný systémUzavretý
Zvukový výstupNie
VodotesnáNie

Detaily

Bonusy k nákupu tejto čítačky

K nákupu tejto čítačky elektronických kníh získate len na ebookcitacky.sk všetky nasledujúce bonusy:

Jedná sa o novú čítačku Kindle Paperwhite 3 sponzorovaná (tzv. Special offers = s reklamami). Teda najnovšie verzia z roku 2015.

Celý nasledujúci popis pre vás vytvoril prevádzkovateľ e-shopu ebookcitacky.sk (a aXOs.cz) na základe svojich dlhoročných skúseností s ebook čítačkami a osobných skúseností s touto čítačkou elektronických kníh.

Amazon Kindle Paperwhite 3 je veľmi vydarená čítačka elektronických kníh, ktorá je najvhodnejšia pre tých, ktorí:

 • chcú čítačku s najlepším displejom (kontrastom)
 • ocenia detailné rozlíšenie a super ostré písmo
 • radi kvalitné zariadenia
 • nevadí im menšie podpora formátov

Displej

Displej typu E-Ink používa technológiu elektronického atramentu. Amazon Kindle Paperwhite 3 je rýdze čítačka elektronických kníh, ktorá ponúka zážitok z čítania podobný ako u čítanie klasickej knihy, vďaka tomu, že text na obrazovke kopíruje vzhľad tlačenej stránky. Čítanie je tak maximálne prirodzené, pasívne základ displeja šetrí oči a displej sa neleskne ani na tom najväčšom slnku.
V čítačke je integrované nasvietenie displeja, môžete teda čítať nielen za dňa, ale aj v noci, respektíve za akýchkoľvek svetelných podmienok. Výkon integrovaných LED diód si jednoducho kedykoľvek nastavíte podľa intenzity okolitého svetla. Podsvietenie displeja je opäť vylepšené a je ešte rovnomernejšie ako predtým. Displej a nasvietenie si zaslúži len slová chvály, jedná sa o špičku na trhu.
Displej je najnovšia generácia - E-Ink Carta. Táto technológia výrazne vylepšuje kontrast displej a zrýchľuje odozvu. Biela je belšia a čierna čiernejšiu. Otáčanie stránok je ešte rýchlejší a plynulejší, displej sa nemusí tak často obnovovať (invertovať - ​​klasické bliknutie do čierna). Paperwhite 3 sa tak stáva bezkonkurenčne najlepšie moderné ebook čítačkou s najlepším kontrastom displeja.

Displej je dotykový, všetka obsluha okrem zapnutie či vypnutie čítačky prebieha dotykom prsta na displej. Aj otáčanie stránok je riešené dotykom. Ovládanie je tak intuitívne a rýchle.

Rozlíšenie displeja je úžasne detailné, vo sfére ebook čítačiek tzv. Ultra HD rozlíšenie (1440 x 1050 pixelov) a jemnosť displeja teda vychádza na úžasných 300 ppi, čo už je text detailnejšie, než u bežného tlače. Vykreslenie fontov tak uspokojí aj tých najnáročnejších čitateľov.

Rozmery, konštrukcia, ovládacie prvky

Spracovanie čítačky Kindle Paperwhite 3 je ukážkové. Vďaka absencii tlačidiel a presnému lícovanie je čítačka jednoliaty poctivý kus, ktorý nikde nevŕzga a pôsobí veľmi pevne. Rozmery sú tak akurát vzhľadom k 6 "displeju. Konkrétne 169 x 117 x 9,1 mm pri hmotnosti 205 gramov. To nie je úplne najmenej, ale nie je to tiež moc.
Ako už bolo uvedené, čítačka sa ovláda cez dotykový displej, jediné hardvérové ​​tlačidlo na čítačke je to pre zapnutie, ktoré sa nachádza na spodnej strane.

Čítanie a podpora formátov

Čítačky elektronických kníh Kindle a model Paperwhite 3 nie je výnimkou, sú zamerané hlavne na podporu firemného ebook formáte - Mobi (novšie AZW). Podpora formátov je u čítačiek Kindle obmedzená a je potrebné s tým pred nákupom počítať. Formát Mobi, ktorý čítačka Paperwhite 3 zvládne, je však veľmi rozšírený a to aj v SR. Na Amazonu sú v angličtine k dispozícii milióny titulov, na slovenskom trhu tiež nie je žiadny problém zohnať novinky v slovenčine v Kindle formáte. Iné rozšírené formáty (napr. ePub) je však nutné pred nahraním do Kindle previesť.

Podpora PDF nie je najlepšia. PDF súbory síce čítačka zobrazí, avšak celú stránku A4 vie táto čítačka zobraziť iba celú na displej - písmo je potom veľmi malé a pre väčšinu nepoužiteľné k dlhšiemu čítania. Možno zväčšiť výrez, tj. priblížiť časť textu (lupa), avšak toto nie je použiteľné z dôvodu nutnosti posúvania výrezu a horších odoziev daných E-Ink displejom. PDF v textovej verzii môžete jednoducho nechať prekonvertovať on-line službou od Amazonu - súbor zašlite na svoj kindle email, služba ho prekonvertuje a pošle do čítačky v Kindle formáte. Túto službu je možné použiť aj na ďalšie formáty: HTML, DOC, DOCX.

Otáčanie stránok je veľmi rýchle a plynulé. Použitý procesor zaisťuje oproti predchádzajúcemu modelu zrýchlenie o 25%, čo zrýchľuje nielen otáčanie stránok, ale aj pohyb v menu a celkovo reakcie čítačky.

Pri čítaní knihy vo formáte Mobi ide samozrejme meniť veľkosť písma a font. V čítačke je nahrané niekoľko fontov od výrobcu, ďalšie nemožno dohrávať, ale prevedenie nahratých fontov je na špičkovej úrovni, uspokojí aj tých najnáročnejších užívateľov ebook čítačiek.

Menu je v angličtine, nemožno doinštalovať slovenčinu. Samozrejme čítačka bez ťažkostí zvláda zobrazovať e-knihy s českými a slovenskými znakmi.

Ďalšia výbava a funkcie

Po bezplatnej registrácii na Amazonu a zriadenie emailovej adresy v tvare neco@kindle.com môžete využívať on-line konverziu súborov a využiť zasielanie periodík do čítačky.
S vhodnými puzdrami umožňuje Paperwhite 3 využiť funkciu Sleep / Wakeup. Tá funguje tak, že magnet v čítačke zareaguje na magnet v puzdre - pri otvorení puzdra sa čítačka prebudí z režimu spánku, po zatvorení dosiek puzdra k sebe, sa čítačka sama uspí.

Čítačka obsahuje tiež slovníky, s možnosti precvičovanie slovíčok a pridávanie vlastných. Možno dohraní anglicko-českého slovníka.

Výhody čítačky Paperwhite 3

 • Svižná, rýchla, odladená.
 • Skvelé dielenské spracovanie.
 • Jemný kontrastný displej a perfektné nasvietenie displeja.
 • Brilantná fonty od výrobcu.
 • Veľká ponuka príslušenstva na trhu.

Nevýhody čítačky Paperwhite 3

 • Čítačka nie je vybavená slotom pre pamäťové karty. Musíte sa uspokojiť s vnútornou pamäťou, popr. napojením na cloud Amazonu či iné on-line služby cez webový prehliadač (vyžaduje pripojenie k internetu).
 • Nepodporuje najrozšírenejší otvorený formát ePub.
 • Slabá podpora formátu PDF.
 • Menu nie je v češtine.
 • Iba dotykové ovládanie bez hardvérových tlačidiel na otáčanie stránok. 

Podobné čítačky - alternatívy ku Kindle Paperwhite 3

 • PocketBook Touch Lux 3 626(2) - čítačka od PocketBook je na tom rýchlostne o niečo horšie a nemá tak perfektné remeselné prevedenie (len veľmi dobré:-), zato ponúka veľa výbavy naviac. Menu je v češtine aj slovenčine. Bez konverzie dokáže zobraziť okolo 15 formátov vrátane najrozšírenejšieho epub, súborov DOC(X) a FB2. U súborov PDF vie zväčšovať písmo (PDF reflow). Umožňuje mať otvorených viac okien s knihami a aplikáciami a medzi nimi prepínať. Od výroby je v čítačke anglicko-slovenský slovník. Vnútorná pamäť je možné rozšíriť microSD kartou. Možnosti nastavenia sú veľmi pestré. K dispozícii sú aj aplikácie, hry. PocketBook Touch Lux 2 vie poznámky zadanej v čítačke exportovať do HTML súboru, s ktorým potom môžete ďalej pracovať na počítači. 

Obsah balenia čítačky Amazon Kindle Paperwhite 3 2015 special offers

 • Čítačka elektronických kníh
 • USB kábel
 • Český tlačený návod

Odporúčam prikúpiť

Puzdro pre Kindle Paperwhite 3 pre ochranu čítačky a lepšie držanie. Najobľúbenejšie nájdete na tejto stránke pod nadpisom Súvisiaci tovar.

Technická špecifikácia Amazon Kindle Paperwhite 3 2015 s reklamami

Displej: 6" E-Ink displej s technológiou elektronického papiera Carta, 1440x1050 bodov, 300 ppi, 16 stupňov šedej
Ovládanie: dotykový displej
Farba: Čierna
Batéria: Výdrž až šest týždňov bez nabíjania (pri čítaní pol hodiny denne s vypnutou wifi a osvetlením nastaveným na hodnotu 10). Veľký vplyv na výdrž batérie má wifi a zapnuté nasvietenie.
Procesor: 1000 MHz
Operačná pamäť: 256 MB
Kapacita pamäte: 4GB (voľná pamäť cca 3,1GB)
Podpora pamäťových kariet: NIE
Wifi: 802.11b, 802.11g, 802.11n
Podporované formáty kníh: Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, nechránený MOBI, PRC; cez on-line konverziu: HTML, DOC, DOCX
Podporované formáty obrázkov: cez on-line konverziu JPEG, GIF, PNG, BMP
Doplnkové funkcie: webový prehliadač, slovník
Rozmery: 169 mm x 117 mm x 9.1 mm
Menu: angličtina a iné cudzie jazyky (nie v slovenčine)
Hmotnosť: 205g

Príslušenstvo